Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • Spartakiada Od przedszkolaka do strażaka dla wszystkich przedszkoli w gminie Czchów - fot. J.Dębiec
 • Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie - fot. red. Joanna Dębiec
 • Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej - życzenia i nagrody Burmistrza oraz ZNP - fot. J.Dębiec
 • Dwudniowa Wystawa Owczarków Niemieckich w Czchowie - fot. red. Joanna Dębiec
 • Festiwal Piosenki Turystycznej i start Hufca Brzesko w Piaskach-Drużkowie - Tak wiele do odkrycia. Małopolska - fot. red. J.Dębiec
 • Archiwum

Już jutro wernisaż prac Henryka Bicz-Święcickiego i rozdanie nagród Wrocławia

red. Joanna Dębiec.

Już jutro wernisaż prac Henryka Bicz-Święcickiego i rozdanie nagród WrocławiaMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury z Wrocławia są organizatorami uroczystości - już cyklicznej - wręczenia nagród Wrocławia dla Czchowa, której towarzyszy wernisaż prac plastycznych Henryka Bicz-Święcickiego, inicjatora przedsięwzięcia i wielkiego ambasadora Czchowa na wrocławskich salonach kulturalnych.

W tym roku Odznakę Honorową Wrocławia "Złote Pióro z Brylantem" otrzymają: Jarosław Gurgul - Sekretarz Gminy Czchów - za wzorowy kontakt z twórcami kultury oraz Teresa Kasińska - wieloletnia nauczycielka - za ogromną wiedzę, a także przekazywanie uczniom pięknych wzorców życia i więzi z kulturą. Wystawa prac plastycznych Pana Henryka tym razem będzie dotyczyła znanych postaci historycznych i nosi tytuł "Bonaparte, Sienkiewicz, Paderewski - tylko w Czchowie".

Zapraszamy 8 września na godz. 17.00 do MOKSiR Czchów.

Akcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnego

red. Joanna Dębiec.

Akcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnegoAkcja bezpieczeństwa wraz z rozpoczęciem roku szkolnegoRozpoczął się rok szkolny, w fotoreportażach na naszej stronie umieściliśmy materiał z Domosławic, gdzie 1-mu września towarzyszyła akcja promocyjna i informacyjna dotycząca bezpieczeństwa na drogach, w pobliżu szkół, przejść dla pieszych - z udziałem Policji z Brzeska.

Kliknij w Fotoreportaż

Akcja polegała na zatrzymywaniu kierowców i rozdawaniu ulotek o akcji. Policji towarzyszył Dyrektor domosławickiej szkoły Kazimierz Wojnicki, Zastępca Burmistrza Czchowa Tadeusz Płachta oraz redakcja. Drugim miejscem w powiecie brzeskim, które wybrano na miejsce akcji było samo Brzesko. Warto dodać, że takie akcje są przez samych kierowców odbierane bardzo pozytywnie, wielu chwaliło inicjatywę i zabierało więcej ulotek, bo rozdawać je znajomym kierowcom. Rok szkolny niewątpliwie wymaga od kierowców zwracania szczególnej uwagi na drogi, okolice szkół, przedszkoli, przejścia dla pieszych i zachowania bezpieczeństwa.

Tego samego dnia o godz. 16.00 miało miejsce również rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach, które postaramy się również pokazać na zdjęciach. Tak naprawdę nauka zaczęła się od tego tygodnia, życzymy uczniom i nauczycielom dobrego i pełnego sukcesów roku szkolnego!

Już jutro na czchowski rynek zjadą zabytkowe samochody

red. Joanna Dębiec.

Już jutro na czchowski rynek zjadą zabytkowe samochody Już po raz piąty z krakowskiego Rynku Głównego wyruszy V Rajd Polski Historyczny. W tym roku organizatorzy przygotowali 17 odcinków specjalnych o długości 540 km, na których zawodnicy będą rywalizować w jeździe na regularność, czyli na dokładność, a nie szybkość przejazdu. W tym roku odwiedzą również Czchów.

Warto zabrać dzieci i 3. września wybrać się do Czchowa, w najbliższą sobotę na czchowskim rynku pojawią się około godz. 9.30 zabytkowe samochody - podrasowane, odpicowane, błyszczące, można będzie porozmawiać z kierowcami, podpytać ich - prawdziwych pasjonatów - o historię ich wozów, o pochodzenie, zrobić zdjęcie... zapraszamy. Pogoda ma dopisywać.

Projekt "Iskierka dla Seniora" realizowany w Czchowie

red. Joanna Dębiec.

Projekt

Projekt

Projekt Już po raz drugi Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" w Czchowie realizuje zadanie publiczne w ramach rządowego programu ASOS na lata 2014 – 2020. Projekt „Iskierka dla Seniora” skierowany jest do osób w wieku 60+ i ma na celu podniesienie kompetencji społecznych, nabycie nowych umiejętności i integrację międzypokoleniową osób starszych z terenu gminy Czchów. W projekcie bierze udział 32 seniorów, którym współtowarzyszy 8 wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie.

W tegorocznej edycji projektu dofinansowanego z funduszy ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej seniorzy biorą udział m.in. w warsztatach z psychologiem, zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, przedsiębiorczości, warsztatach dziennikarskich, gastronomicznych i florystycznych. Seniorzy będą także pracować wolontarystycznie w Zespole Opieki Społecznej, a także przygotują miłą niespodziankę dla przedszkolaków.

Dożynki Gminne '2016 w Jurkowie

red. Joanna Dębiec.

Dożynki Gminne '2016 w JurkowieZa nami Dożynki Gminne, trzeba przyznać - dość ekstremalne, szczególnie pod koniec wydarzenia. Jurków jako Gospodarz Dożynek Gminy Czchów spisał się organizacyjnie na medal. Uroczystość rozpoczęła Msza św. dziękczynna - za rolników, za tegoroczne plony, z błogosławieństwem dla mieszkańców gminy Czchów. Ołtarz otoczyły dary natury - kosze z owocami i warzywami z ogrodów, lasów i pól, wiązanki i wianki z kłosami zbóż, ziół, liśćmi, gałązkami jarzębin, wieniec Gospodarzy w kształcie ula misternie uwity i ozdobiony - godne ukoronowanie krainy miodem, darami lasów, pól i...wodami Dunajca płynącej, a na wielkim stole bochny chleba z każdej wsi gminy Czchów. Oprawę Mszy wzbogaciła swoim występem orkiestra strażacka ze Złotej. Po takim budującym rozpoczęciu orszak dożynkowy przemaszerował pod Zespół Szkół w Jurkowie, gdzie na placu wielofunkcyjnym już czekała na gości wspaniała scena...

KLIKNIJ TU - FOTOREPORTAŻ Z DOŻYNEK '2016

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016 w Złotej. Wyniki

red. Joanna Dębiec.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016 w Złotej. WynikiJak zapowiadaliśmy, 14 sierpnia br. w Złotej przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 7 drużyn OSP gminy Czchów. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Pogoda dopisała, również kibiców - jak zwykle w Złotej bywa - nie zabrakło. Sędzią głównym Zawodów był mł. bryg. Piotr Lach z PSP w Brzesku. Wydarzenie rozpoczął Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał. Warto dodać, że po raz pierwszy wśród startujących drużyn pojawiła się żeńska drużyna pożarnicza z Tworkowej, brawo!

W klasyfikacji generalnej Druhny z OSP Tworkowa zajęły 1 miejsce w swojej kategorii, natomiast w kategorii męskich drużyn pożarniczych na 1 miejsce zapracowali sobie druhowie z OSP Tworkowa, 2 miejsce zdobyła OSP Tymowa i III miejsce - OSP Złota - tak więc Gospodarze również znaleźli się na podium!

Ale wracamy do szczegółowych wyników Gminny Zawodów Sportowo-Pożarniczych '2016 w Złotej...

Najbliższe wydarzenia na niebie i ziemi

red. Joanna Dębiec.

Najbliższe wydarzenia na niebie i ziemi12-14 sierpnia można będzie na niebie zaobserwować zjawisko spadających gwiazd. Warto je sfotografować, albo chociaż tylko zobaczyć, a na pewno mieć w zanadrzu życzenia do spełnienia. Więcej w artykule: "Jak obserwować spadające gwiazdy".

Przypominamy - w najbliższą niedzielę 14.sierpnia o godz. 16.00 (uwaga zmiana z godz.17.00) na stadionie Temidy Złota rozpoczną się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze '2016.

 

21. sierpnia 2016 w gminie Czchów - Gminne Dożynki, których Gospodarzem w tym roku będzie sołectwo Jurków. Święto Plonów rozpocznie tradycyjnie Msza św. Dziękczynna w kościele parafialnym w Jurkowie o godz. 15.00, a dalsza część uroczystości będzie miała miejsce na placu rekreacyjno-sportowym obok szkoły.

 

Najbliższy numer "Czasu Czchowa" - lipiec/sierpień 2016, z najważniejszymi czchowskimi wydarzeniami lata - w kioskach po 20. sierpnia br.

Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski zakwalifikowała do etapu finałowego plebiscytu w kategorii "Wydarzenie" - Baszta Jazz Festival w Czchowie.

Administrator.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski organizowany jest przez Gazetę Krakowską wspólnie z Województwem Małopolskim, Małopolską Organizacją Turystyczną,Telewizją Polska SA Oddział w Krakowie oraz Radiem Kraków. Patronem naszego przedsięwzięcia jest Marszałek Małopolski - Jacek Krupa, który jest jednocześnie Przewodniczącym Kapituły.

Pełna lista Kandydatów została opublikowana w Gazecie Krakowskiej i na stronie www.gazetakrakowska.pl wraz ze szczegółami i regulaminem plebiscytu.

WOMW4

Nowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzenia

red. Joanna Dębiec.

Zaczął się drugi miesiąc wakacji, za nami takie wydarzenia jak Baszta Jazz Festival, Dni Czchowa oraz o ogólnopolskim zasięgu - Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem... Było pięknie i mamy z tego czasu mnóstwo wspomnień, wrażeń, zdjęć... Dziś jeszcze przypominamy o wizycie zagranicznych pielgrzymów i tygodniu, podczas którego gościliśmy ich w Dekanacie Czchowskim (fotoreportaże wolontariuszy ŚDM). Natomiast i w sierpniu czeka nas wiele kolejnych wydarzeń kulturalnych - już w następny weekend Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Złotej, a 21. sierpnia - Gminne Dożynki w Jurkowie.

Nowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzeniaNowe atrakcje turystyczne i najbliższe wydarzeniaMamy też kolejną atrakcję turystyczną na naszym terenie! Zapraszaliśmy i nadal zapraszamy do wyjątkowego miejsca - Alpaka Beach i "Jaśkowego Sadu Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej w Czchowie. Teraz czas na kolejną nowość - kilkanaście dni temu został uruchomiony w gminie Czchów Park Linowy! Znajduje się bezpośrednio obok Kąpieliska Chorwacja w Jurkowie – dokładnie naprzeciwko bramy głównej.

Na miejscu mamy możliwość skorzystania z dwóch tras – mniejszej zawieszonej na wysokości ok 3 m i większej na wysokości zaczynającej się od 9 m i wzwyż.

Trasa mniejsza liczy 15 przeszkód, wejście na nią kosztuje 15 zł, duża trasa to 14 trudniejszych przeszkód – bilet wstępu 25 zł. Na trasie mamy aż dwa przejazdy tyrolką, co dla wielu jest najfajniejszą częścią parku...

Polsko-chińskie spotkanie w gminie Czchów

red. Joanna Dębiec.

Gośćmi OSP Jurków w ostatnim tygodniu była młodzież z Chin. Od jakiegoś czasu piszemy na łamach Czasu Czchowa o polsko-chińskiej wymianie kulturowej, już byli u nas strażacy z Hong Kongu, tym razem na Ziemi Czchowskiej pojawiła się młodzież, która przybyła do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży. Podczas wizyty w gminie Czchów goście OSP Jurków obejrzeli najpiękniejsze miejsca w Czchowie i okolicy, a następnie po uroczystej Mszy św. z oprawą Jurkowskiego Chóru Kameralnego zaprezentowali swoją kulturę podczas spotkania integracyjnego z mieszkańcami Jurkowa w remizie OSP. Można było zobaczyć jak się parzy słynną chińską herbatę, przyrządza zupę z różnych składników, wedle własnego smaku i życzenia...

Echa Dni Czchowa - z i na zewnątrz

red. Joanna Dębiec.

Za nami Dni Czchowa - trzy dni słońca, zabawy, koncertów muzycznych, konkursów, akcji, wielu atrakcji...
W niedzielę na czchowskim rynku jako gwiazda wieczoru wystąpił Tomasz Karolak z zespołem "Pączki w Tłuszczu", zobaczmy jak na swojej stronie promowali Czchów http://paczkiwtluszczu.pl/#!/page_Newsy

Echa Dni Czchowa - z i na zewnątrzPolecamy nasz profil na facebooku:

https://www.facebook.com/CzasCzchowa/

- tu będziemy również promować stronę gazety, najważniejsze wydarzenia i fotoreportaże. Od jutra na naszej stronie fotoreportaże z kolejnych dni Święta Czchowa - Dni Czchowa '2016

 

Światowe Dni Młodzieży '2016 - program wydarzeń centralnych

red. Joanna Dębiec.

Światowe Dni Młodzieży '2016 - program wydarzeń centralnychZbliżają się wydarzenia centralne związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Do całej Polski zjechała młodzież, która będzie w nich uczestniczyła.

Już od czwartku również na terenie Dekanatu Czchów gościmy 100 młodych ludzi z różnych krajów świata (m.in. z Niemiec, Słowacji), pielgrzymami opiekują się nasi wolontariusze (101), a koordynatorem w dekanacie czchowskim jest ks. Robert Duda. O pobycie zagranicznych gości na Światowe Dni Młodzieży w dekanacie czchowskim - wyjątkowym Tygodniu Misyjnym - napiszemy osobno i bardziej szczegółowo, postaramy się również pokazać fotorelacje z każdego dnia. Warto dodać, że 22.lipca Dni Czchowa rozpoczął Festiwal Młodych właśnie w ramach ŚDM '2016 oraz koncert rodzimego zespołu, powstałego przy parafii Czchów - "Wzgórze Synaj".

A teraz czas na szczegółowy program Wydarzeń Centralnych Światowych Dni Młodzieży '2016 w Polsce. Na program Światowych Dni Młodzieży składają się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym, zwane Wydarzeniami Centralnymi, oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym, takie jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie czy koncerty i przedstawienia.

Wtorek, 26 lipca

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oficjalnie rozpoczną się Ceremonią Otwarcia...

Podczas Dni Czchowa Akcja Biblioteki i niespodzianka jubileuszowa "Czasu Czchowa"! Zabierz KUPON

red. Joanna Dębiec.

Zapraszając na Dni Czchowa chcielibyśmy przypomnieć, iż w niedzielę 24. lipca w ramach Dni Czchowa Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie już tradycyjnie prowadzi Akcję "Kup Książkę dla Biblioteki" - od godz. 16.00. W tym roku będzie możliwość zakupu większej ilości książek, więc na pewno Akcja potrwa dłużej. A każda książka to pełny los w loterii i szansa na nagrodę główną! Nagrody co roku są bardzo atrakcyjne, tym razem też będzie można wyjechać z Czchowa rowerem, czy wygrać telewizor, tablet, albo firmowy zegarek... 

Warto wspomnieć o jeszcze jednej niespodziance, o której pisaliśmy na łamach ostatniego "Czasu Czchowa" publikując specjalny KUPON, który należy wyciąć i przynieść na Dni Czchowa na stoisko Biblioteki. Warto, każdy wypełniony KUPON z czerwcowego nru gazety weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród Jubileuszowych "Czasu Czchowa"! (Rok 2016 to 25-lecie Gazety).