Nasi partnerzy

 • image
 • image
 • Autokompleks
 • image
 • image
 • image
 • image
 • Instal-mont
 • image
 • image
 • image
 • image

Fotoreportaże

 • 39 dzieci niepełnosprawnych z SOSW w Złotej wraz z rodzicami i opiekunami wyjechało do Włoch... zwiedziło Rzym, Asyż, Monte Cassino, Wenecję i wiele innych pięknych miejsc, spotkały się z Papieżem Franciszkiem... - fot. Joanna Dębiec
 • VI Tymowskie Kolędowanie - 7 stycznia 2018 r. - fot. red. Joanna Dębiec
 • Caritas Przedszkolaków z Jurkowa zaprosił na świąteczny poczęstunek osoby starsze i samotne... - fot. J.Dębiec
 • Seniorzy z Naszej Chaty odwiedzili z występem i wsparciem kulinarnym szkołę z dziećmi niepełnosprawnymi w Złotej - fot. J.Dębiec
 • Jasełka bez słów i Wigilia dla osób starszych i samotnych w Domosławicach - fot. red. J.Dębiec
 • Archiwum

Zmienia się czchowski rynek

red. Joanna Dębiec.

Zmienia się czchowski rynekStanęły nowe stylowe latarnie, zaczyna być widać ozdobne barierki na podcieniach i kształtów nabiera fontanna wykonana na wzór "róży wiatrów". Z rynku zniknie też drewniana scena (ma zostać przeniesiona pod Grodzisko). Około 20. sierpnia będzie można zobaczyć centrum Czchowa w całej okazałości. Zmiany śledzimy na bieżąco.

28.sierpnia jest zaplanowana uroczystość związana z historią Czchowa jako miasta królewskiego połączona z oddaniem zmodernizowanego Centrum Czchowa. Jeśli pogoda dopisze, zapowiada się piękne, ważne dla miasteczka i jego dalszego rozwoju - wydarzenie.

Zmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynekZmienia się czchowski rynek

II dzień Festiwalu Jazzowego na ruchomej panoramie

red. Joanna Dębiec.

II dzień Festiwalu Jazzowego na ruchomej panoramieStudio, które dla naszego portalu wykonało ruchome panoramy prezentujące Czchów - ryneczek, jezioro oraz widok z baszty, wykonało dla redakcji również bardzo ciekawą prezentację złożoną z 5. ruchomych panoram oraz galerii zdjęć z II dnia Baszta Jazz Festivalu '2010. Mam nadzieję, że spodoba się Państwu. Szkoda, że nie było możliwe przygotowanie podobnego materiału z I dnia Festiwalu albo z Dni Czchowa. Ale jeśli tą próbkę - uważam, że bardzo udaną - uznacie Państwo za atrakcyjną i wartą wykorzystania dla promocji Czchowa i najważniejszych wydarzeń kulturalnych - postaramy się w ten właśnie sposób dokumentować najpiękniejsze miejsca, emocje i Was. Zapraszam do obejrzenia jeszcze raz II dnia Baszta Jazz Festivalu w Czchowie - inaczej - w galerii XI BASZTA JAZZ FESTIVAL - osobny link przed fotoreportażami. Można również obejrzeć prezentację bezpośrednio stąd - klikając w zdjęcie miniaturki.

Do końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończona

red. Joanna Dębiec.

Trwają dalsze prace modernizacyjne czchowskiego rynku. Powstały nowe parkingi, alejki, scena z kostki brukowej, robotnicy powoli montują stylowe barierki i obsadzają rynek ozdobnymi krzewami. Od jutrzejszego popołudnia będą ustawiać fontannę - projekt "róża wiatrów" prezentuje się okazale i na pewno będzie ozdobą centrum Czchowa. Zmiany modernizacyjne wywołują wśród mieszkańców Czchowa żywe dyskusje, mają swoich zwolenników, ale również nie brakuje sceptyków, którzy uważają, że parkingi i scena zniszczyły nieodwracalnie zielony park w rynku (odwołują się do historii Czchowa). Cóż, w kartach historii i na starych fotografiach rynek tętnił życiem jarmarcznym, a w starych kronikach i podaniach autorzy odwołują się do narzekań mieszkańców i przyjezdnych wręcz na rozkopy i brak porządku na rynku czchowskim... Dziś jest zupełnie inaczej. Poczekajmy na końcowy efekt zmian, na pewno będzie warto.Do końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończonaDo końca sierpnia odnowa Centrum Czchowa będzie zakończona

Czas Czchowa od piątku w kioskach

red. Joanna Dębiec.

Czas Czchowa od piątku w kioskachOddaliśmy do rąk Czytelników Czas Czchowa, zawierający informacje i fotoreportaże z całego lipca. W pierwszym zamyśle miał wyjść numer łączony, ale ze względu na informację o przerwie w drukarni, zdecydowaliśmy się na wydanie numeru lipcowego na sam koniec miesiąca z dwoma najważniejszymi dla Czchowa wydarzeniami kulturalnymi. Na kolorowych stronach drukowanej gazety można zobaczyć fotoreportaże zarówno z XI Baszta Jazz Festivalu, jak i Dni Czchowa.
W numerze - szeroki reportaż dotyczący interwencji w sprawie drogi przez wieś w Jurkowie (zbyt uciążliwego dla mieszkańców korzystania z niej ciężarówek, wożących żwir wydobywany przez miejscowe firmy RABEK i EUROGIEŁDA). Jak sprawa wygląda z każdej ze stron zainteresowanych w temacie? Jak ją widzą ludzie? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedzi, albo dopiero zacząć zadawać pytania - w przygotowanym materiale. Polecam również relacje z wernisaży, konkursów, art. o 10-leciu czchowskiego hejnału, czy choćby z Pikniku Rodzinnego w Złotej. Dla zainteresowanych newsami - zdarzenia podawane przez Policję, kalejdoskop i fotoreportaże z wypadków - tym razem nie tylko drogowych. Dobry felieton, miejscowe ogłoszenia i oferty pracy.
Życząc przyjemnej lektury życzę również dobrej pogody na sierpniowy wakacyjny czas.

PODZIĘKOWANIE

red. Joanna Dębiec.

STRAŻAKOM, PRZEWOŹNIKOM, KS.ANDRZEJOWI PIÓRKOWI - ZA POMOC I WSPARCIE NA RZECZ POSZKODOWANYCH PODCZAS POWODZI Z MIEJSCOWOŚCI WYTRZYSZCZKA

DZIĘKUJE SOŁTYS WYTRZYSZCZKI ANDRZEJ ROZCIECHA

Mokre Dni Czchowa

red. Joanna Dębiec.

Mokre Dni Czchowa"W sobotę jeszcze wytrzymało, ale niedziela i drugi dzień Dni Czchowa niemal się rozpłynęły..." - można było usłyszeć zaraz po weekendowym święcie w Czchowie. W sobotę swój dzień miały służby policyjne. Były konkursy, pokazy, strzelanie do tarczy, ścieżki rowerowe, a po tym wszystkim rozdanie nagród i część oficjalna. Wręczono odznaczenia resortowe, puchary, padły słowa uznania i podziękowania ze strony władz za zaangażowanie i ofiarną pomoc Policji w utrzymywaniu porządku i bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Wieczór wybrzmiał góralską nutą, tu, w Czchowie, kochamy Górali, a Góralki... tym bardziej! Co widać na fotoreportażu z Dni Czchowa sobota, jednym z przygotowanych przez redakcję pod linkiem OKIEM REPORTERA. Zapraszam do obejrzenia. Wieczór zakończyła gwiazda, albo raczej gwiazdka Disco Polo "Fanatic" i... pozostała niedziela a z nią kolejne zaplanowane przez Organizatora (MOKSiR) - atrakcje. Szkoda że rzęsisty deszcz plany krzyżował skutecznie przez całe niedzielne popołudnie i wieczór.

Dni Czchowa już w następny weekend

red. Joanna Dębiec.

Dni Czchowa już w następny weekendPytacie - kiedy Dni Czchowa? Pytacie - jakie atrakcje? Pytacie - gdzie będą? Czy w tym roku planujemy akcję "Kup książkę dla biblioteki"? Już dziś postaram się odpowiedzieć na te pytania. Właśnie otrzymałam od Organizatora - Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji - plakat z dokładną rozpiską co i jak, gdzie i kiedy w kwestii Dni Czchowa, a dokładnie Święta Kultury "Z tradycją w nowoczesność", bo tak w tym roku brzmi pełna nazwa imprezy. A czy będzie Akcja? Ci, którzy już dołożyli się do zakupu atrakcyjnych nagród na loterię, sponsorują nagrody główne lub towarzyszą "nam" co rok - doskonale wiedzą, że tak! I że znów będzie można wygrać coś wartościowego. Na siódmą edycję Akcji Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie ma w zanadrzu cenne "siódemki". Mam dla Państwa specjalne zaproszenie:

Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie
ZAPRASZA
na akcję”KUP KSIĄŻKĘ DLA BIBLIOTEKI”
która będzie prowadzona podczas DNI CZCHOWA tj. w niedzielę 25.07.2010 w godz. od 14.00 do 19.00

XI Baszta Jazz Festival Czchów '2010 wybrzmiał już... a następny za rok, czyli… tuż tuż

redakcję - relacjonuje JACEK MAZUR - Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

XI Baszta Jazz Festival Czchów '2010 wybrzmiał już... a następny za rok, czyli… tuż tuż  I znów przyszedł czas na podsumowanie kolejnej – już XI edycji festiwalu. (...)

Poniżej środkowy fragment artykułu Jacka Mazura opisujący wrażenia sobotniej nocy festiwalowej, jazzowej, z 11 lipca 2010 r. W rozwinięciu - pomiń wstęp i czytaj cały artykuł! Bardziej obszerny materiał i fotoreportaże (zobacz też galerie powyżej) będą dostępne również w wersji papierowej najnowszego numeru Czasu Czchowa (ok.25 lipca w kioskach). Red.

"Sobota - to był pierwszy oficjalny dzień festiwalu. Tym razem miejscem wydarzenia nie był Rynek czchowski ze względu na prace remontowe, a teren otaczający halę sportową, na którym już organizowano Dni Czchowa. Gdyby nie ustawienie przez akustyków pulpitów nagłośnienia na środku placu, które to zasłaniały widok fanom, byłoby genialnie. Tak czy siak, miejsce wspaniałe i wiele pochlebnych opinii docierało na jego temat. Zaczęliśmy  imprezę tuż przed 18.30. Zaszczyceni obecnością gości specjalnych z województwa, powiatu i władz Czchowa, otworzyliśmy XI Baszta Jazz Festival.
Jako pierwsza zaprezentowała się znana i lubiana tarnowska „Leliva Jazz Band”, która przyjechała do nas tym razem prosto z koncertów na Mazurach.

Jak zwykle uczta dla ucha."

Aukcja podczas czchowskiego święta jazzu

red. Joanna Dębiec, inf. i fot. MOKSiR.

 

Aukcja podczas czchowskiego święta jazzuPodczas XI Baszta Jazz Festivalu zostanie przeprowadzona aukcja prac plastycznych na rzecz powodzian.

Aukcja rozpocznie się o godz. 20.20 i poprowadzą ją: Henryk Kornaś oraz Tadeusz Płachta.

Ofiarodawcami prac na aukcję są uczestnicy wystawy plastycznej, która odbyła się 26 czerwca br. w Czchowie.

Do licytacji przeznaczone zostaną...

Drugi dzień ze statystykami witryny

red. Joanna Dębiec.

Jak zapewne zauważyliście, nie mieliśmy dotąd na stronie widocznego licznika odwiedzin. W związku z poszerzeniem oferty portalu - od dwóch dni są widoczne statystyki witryny. Warto dodać, iż strona po pełnej modernizacji, na obecnym szablonie, z wykorzystaniem atrakcyjnych prezentacji galerii, ruchomych czchowskich panoram widokowych 360 - funkcjonuje od stycznia br. Wciąż pracujemy nad odtwarzaniem bogatego kilkuletniego archiwum portalu (samodzielna strona internetowa Czasu Czchowa jest prowadzona przez redakcję gazety od 2005 roku). A jeśli już o datach... w roku 2011 Czas Czchowa kończy 20 lat!

XI Baszta Jazz Festival Czchów '2010 - już w tą sobotę

red. Joanna Dębiec.

Zapraszamy na weekend z jazzem do Czchowa! Szczegółowe informacje dotyczące sobotnio-niedzielnych koncertów i atrakcji podaliśmy w czerwcowym numerze "Czasu Czchowa", jak na patrona medialnego przystało. Pod halą sportową obok szpitala w Czchowie (po raz pierwszy w tym roku) rozpocznie się XI Baszta Jazz Festival koncertem Leliwa Jazz Band z Tarnowa. O 19.10 organizatorzy przewidują barwną paradę muzyków jazzowych w otoczeniu publiczności w pomysłowych, fikuśnych, okazałych, lub po prostu kolorowych czapeczkach, kapeluszach, strojach - organizowaną na wzór słynnej na cały świat - Parady Nowoorleańskiej. Każdy chętny może wziąć w niej udział. Parę minut po 20.00 odbędzie się aukcja obrazów przekazanych przez artystów - uczestników wystawy poplenerowej - na rzecz powodzian. W tym roku główną gwiazdą Festiwalu w Czchowie jest wyjątkowa wokalistka Caroline Mhlanga, która wystąpi z Jazz Band Ball Orchestra o 21.30!...

Zobaczmy, jak pisał na gorąco o ubiegłorocznym Festiwalu Jacek Mazur - Dyrektor Artstyczny imprezy /"Czas Czchowa" lipiec '2009 - powiększ/XI Baszta Jazz Festival Czchów '2010 - już w tą sobotę

Z przymróżeniem oka: mundialowa kampania

Bożydar Gierczyński.

Z przymróżeniem oka: mundialowa kampaniaMili czytelnicy, dobre nowiny Wam niosę, żadne nowości, ale zawsze coś.
Rzeczą powszechnie wiadomą są wakacje, które są wszechobecne – również w mediach. Wniosek prosty - nie ma nic ciekawego do obejrzenia. Seriali brak, programy rozrywkowe w szczątkach i to same wydania okraszone palmami i plażami, co na przeciętnego człowieka po pewnym czasie działa frustrująco, filmy – owszem, wiele, ale co z tego? Same powtórki powtórek. Na domiar złego telewizję zdominowały ostatnio kampania i mundial! Jeszcze tydzień temu co nie włączyło się telewizor, to w RPA za piłką latają, a w Polsce dla odmiany za władzą, lub jak kto woli - za fotelem prezydenckim. Polacy żałują, że nasi piłkarze (nie wiem, czy to dobre określenie dla naszych zawodników) nie zakwalifikowali się na Mistrzostwa Świata do RPA, ale może to i dobrze, bo przynajmniej zostało więcej pola do gry politycznej. Jak się tak człowiek naogląda telewizji, to się już wszystko miesza, faza grupowa wyborów (pierwsza tura), była prawie jak w RPA, tylko nasi mistrzowie pozostali w grze o puchar (czyt. Fotel). Obserwując zmagania drużyn z całego świata zastanawiałem się, czy futbol nie wpływa na kampanię prezydencką?

Wyniki II tury WYBORÓW PREZYDENCKICH '2010

red. Joanna Dębiec.

Wyniki II tury WYBORÓW PREZYDENCKICH '2010WYNIKI WYBORÓW PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ: Komorowski Bronisław Maria - 53,01%, Kaczyński Jarosław Aleksander - 46,99%. FREKWENCJA wyniosła 55,31%. WYNIKI WYBORÓW PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WOJ. MAŁOPOLSKIM: Komorowski Bronisław Maria - 43,76%, Kaczyński Jarosław Aleksander - 56,24%, W POWIECIE BRZESKIM: Komorowski Bronisław Maria - 32,48%, Kaczyński Jarosław Aleksander - 67,52%. FREKWENCJA w powiecie brzeskim wyniosła 57,30%, w samej gminie CZCHÓW - 59,52%. W GMINIE CZCHÓW na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 70,83% wyborców, na Bronisława Komorowskiego - 29,17%.

Szczegółowe wyniki wyborów prezydenckich z 4 lipca 2010 r. w Gminie Czchów: Wyniki II tury WYBORÓW PREZYDENCKICH '2010

Pięknych i bezpiecznych wakacji!

redakcja - oprac. Bożydar Gierczyński.

Pięknych i bezpiecznych wakacji!Pobudka!!! Wstawaj, bo się spóźnisz do szkoły!

Powoli zwlekasz się z łóżka, mrużysz oczy w oślepiającym blasku słońca i nagle uświadamiasz sobie, że to nie głos mamy, tylko zły sen.

Weź głęboki oddech, to przecież wakacje! Wreszcie wolne od głosu nauczycieli, sprawdzianów, zadań domowych… Teraz można codziennie zgłaszać np. i bz. nie obawiając się, że Pani wpisze lufę! Przez dwa miesiące z hakiem koniec z fizyką, matematyką, chemią...

Teraz wszystkie zajęcia są plenerowe i co najważniejsze - nieobowiązkowe!

Wybory prezydenckie - I tura za nami

red. Joanna Dębiec.

Wybory prezydenckie - I tura za nami20. czerwca do godz. 20.00 oddawaliśmy swoje głosy na jednego z 10. kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nie wybraliśmy głowy państwa w I turze wyborów. PKW podała cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów zebrane z 94,3 procent obwodów wyborczych. Największą ilość głosów uzyskał Bronisław Komorowski – 41,22 %. Jarosław Kaczyński otrzymał 36,74 % głosów. Frekwencja wyniosła 54,85 %. Na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Napieralski, który uzyskał 13,68 % głosów. Frekwencja w gminie Czchów (dla porównania) wyniosła 54,82 %. W II turze (4 lipca) zagłosujemy ponownie, tym razem wybierając pomiędzy dwoma prowadzącymi w I turze kandydatami: Bronisławem Komorowskim i Jarosławem Kaczyńskim.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki wyborów prezydenckich (I tury) w gminie CzchówWybory prezydenckie - I tura za nami