Free Joomla Template by Discount Justhost

Fotoreportaże

  • Ostatnia w roku 2018 sesja Rady Miejskiej w Czchowie zakończyła się wizytą radnych i sołtysów na wzgórzu zamkowym i Grodzisku w Czchowie, gdzie właśnie zakończono największą w roku inwestycję turystyczną. Oficjalne otwarcie - wiosną 2019 r. - fot. red. Joanna Dębiec
  • Seniorzy z Naszej Chaty odwiedzili z kolędą chorych w czchowskim ZOL-u oraz Urząd Miejski, kończąc dzień opłatkiem i wigilijnym barszczem... - fot.red. Joanna Dębiec
  • Wigilia dla seniorów i osób samotnych w Domosławicach na styku gmin:  Czchów i Zakliczyn - wzruszające wydarzenie - fot.red. Joanna Dębiec
  • Podsumowanie 7 lat realizacji projektu Ośrodki Wsparcia w gminie Czchów  -
  • Wzgórze zamkowe w Czchowie - aranżacja zakończona. Odbiór inwestycji - fot.red. Joanna Dębiec
  • Archiwum

Turniej Bezpieczeństwa dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie

Poprawiono: czwartek, 19, kwiecień 2018 red. Joanna Dębiec

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wpisał się już na stałe w kalendarz imprez, organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. W tym roku już po raz czwarty, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Brzesku, Turniej Bezpieczeństwa dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w CzchowieTurniej Bezpieczeństwa dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w CzchowieStowarzyszeniem Dobroczynnym „Iskierka Nadziei” w Czchowie, Ośrodkiem Szkolenia Kierowców ,,Sowa”,  Fundacją Prodriver i Ochotniczą Strażą Pożarną w Jurkowie, odbyła się rywalizacja młodzieży szkół gimnazjalnych z Czchowa, Jurkowa, Tymowej, Złotej, Tworkowej, Domosławic, Iwkowej, Lewniowej i Gnojnika w ramach Turnieju. Łącznie, o tytuł zwycięzców drużynowych i indywidualnych rywalizowało 9 trzyosobowych drużyn.

Fotoreportaż w galerii reportaży: https://photos.google.com/share/AF1QipMU_gyquJAMWtAwzIyb4v7Alw5z_r6c4vAlvo2etReCSDtM0Qv3hFVEZMCG7noLfQ?key=Qy1vS19YTjdGdzVqTlJCaTNrM0lQQWdIdFhMNF9n- przyp.red.

 Uczestnicy Turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, sprawnością i opanowaniem podczas pokonywania rowerem toru przeszkód oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja jak zawsze była zaciekła, szczególnie, że pokonywanie toru przeszkód, zwłaszcza „ósemki”, „łezki” czy „slalomu z ograniczeniem” okazało się  piekielnie trudnym wyzwaniem. Nad prawidłowością przebieguTurnieju czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku.

Bez wątpienia bardzo ciekawym przedsięwzięciem była także akcja pod nazwą „Lekcje BRD z Fundacją PZU w regionie Tarnowa, Brzeska i Nowego Sącza - II edycja”, zorganizowana we współpracy Szkoły z Fundacją Prodriver. Fundacja przygotowała kilka stanowisk, na których w atrakcyjny i realistyczny sposób ukazywano zagrożenia na drodze i uczono sposobów radzenia sobie z nimi. Uczestnicy i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć film instruktażowy „Dlaczego nie warto jeździć po alkoholu?” i wziąć udział w warsztatach profilaktycznych – unikanie alkoholu w ruchu drogowym. Slalom w alkogoglach - tzw. „test pijaka”, symulator dachowania, instruktaż udzielania  pierwszej pomocy ofiarom wypadków na drodze – to tylko niektóre z licznych propozycji Fundacji Prodriver, sfinansowanych ze środków PZU.

Bezdyskusyjnym zdobywcą I miejsca została drużyna z Domosławic, II zajęli uczniowie z Czchowa, a III -  z Gnojnika. Zwycięzcą indywidualnym Turnieju i zdobywcą nagrody głównej, czyli roweru górskiego  – zresztą już po raz drugi - został Rafał Kiełbasa z gimnazjum z Domosławic. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy, dzięki pomocy sponsorów i przyjaciół szkoły, otrzymali cenne nagrody, tj. kaski rowerowe, słuchawki, głośniki, liczniki rowerowe, zapięcia do roweru, opaski i kamizelki odblaskowe.

            Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować Turniej, w szczególności zaś:

Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Czchowie, Panu Piotrowi Nowakowi - właścicielowi firmy NITUS z Porąbki Iwkowskiej, Państwu Marii i Zbigniewowi Rabiaszom - właścicielom firmy RABEK w Jurkowie, Panu Henrykowi Marszałkowi -  właścicielowi Stacji Kontroli Pojazdów w Czchowie, Panu Rafałowi Grabarzowi -  właścicielowi firmy przewozowej IMPERO w Brzesku, Panu Stefanowi Sowie - właścicielowi Ośrodka Szkolenia Kierowców w Tymowej, Panu Mieczysławowi Sumkowi -  właścicielowi gospodarstwa ogrodniczego w Czchowie, Stowarzyszeniu Dobroczynnemu „Iskierka Nadziei” w Czchowie oraz Miejskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

- Podejmowanie się organizacji tego niełatwego zadania - jak mówią organizatorki; Izabela Ancukiewicz, Marta Sacha i Sylwia Janicka - wynika z troski o bezpieczeństwo młodzieży, a tym samym, chęci uczenia i propagowania właściwych postaw na drodze. Jak jest to istotne w sytuacji coraz większej mobilności ludzi młodych, nikogo nie trzeba przekonywać.

Inf. Organizatorzy Turnieju

Odsłony: 451